Usługi świadczone są bezpłatnie na podstawie skierowania

Działanie na organizm
Kąpiel wirowa kończyn nie stanowi zbytniego obciążenia organizmu. Wirowy ruch wody i/lub pęcherzyków powietrza powoduje delikatny masaż skóry w okolicy poddanej zabiegowi. Wpływa na znaczne przekrwienie kończyn. Z racji tego przyspiesza krążenie krwi, a przez to prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek, a jednocześnie szybkiego usuwania zbędnych produktów metabolizmu i toksyn. Kąpiel wirowa powoduje wchłanianie obrzęków i zmniejszenie zastoju krwi żylnej. Dzięki temu obserwuje się przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie tego zabiegu. Prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego, a przez to do ich rozluźnienia. Dzięki temu wpływa także na zwiększenie zakresów ruchów w kończynach poddanych zabiegowi.

Główne wskazania do kąpieli wirowych kończyn to:
stany pourazowe podudzi lub ramion, choroby reumatyczne, zespoły bólowe różnego pochodzenia, zaniki mięśniowe, ograniczenie ruchomości w stawach w obrębie podudzi i przedramion, choroba Raynauda, stany po odmrożeniach, chirurgiczne leczenie żylaków, zaburzenia krążenia obwodowego.

Jako przeciwwskazania do stosowania kąpieli wirowych wymienia się:
stany zapalne, stany zakrzepowe żył, zmiany skórne, owrzodzenia, uszkodzenia skóry, ostre infekcje i stany gorączkowe, utrudniony kontakt z pacjentem