Nowoczesne aparaty !

Prześwietlenia kostno-płucne wykonujemy aparatem marki Genesis produkcji szwajcarsko-niemieckiej natomiast stomatologiczne aparatem marki Export produkcji USA. Obydwa aparaty pracują z zastosowaniem systemu pośredniej radiologii cyfrowej oraz z systemem zarządzania obrazami medycznymi PACS i systemem dokumentacji medycznej pacjenta RIS.

Należy podkreślić, że stosowane aparaty RTG wykonują zdjęcia najwyższej jakości z zapisem na płytkach CD/DVD. Na życzenie pacjenta istnieje możliwość uzyskania zdjęcia w dotychczasowej formie, na kliszy.

Uwaga! Do zdjęć lędźwiowo-krzyżowych Pacjent powinien być na czczo!

Co nas wyróżnia spośród konkurencji ?

Wysoka jakość usług i krótki czas oczekiwania na wyniki badań ! Zapraszamy !]

Rodzaj i ceny badań RTG

Jak to robimy ?

Zatrudniamy kadrę o najwyższych kwalifikacjach. Wykonujemy zdjęcia rentgenowskie na nowoczesnych aparatach tj. kostno-płucnym i zębowym. Wyniki dostępne są na płytach CD/DVD, na tej stronie www (zębowy) oraz (na życzenie Pacjenta) na kliszach.

Lekarz opisujący

~ Lek. med. Tomasz Rymarczyk

Godziny przyjęć

Pn.-pt. od 8:00 do 18:00,

Sobota: nieczynne

Nasz system radiografii cyfrowej daje możliwość oglądnięcia zdjęcia korzystając z komputera przez zainteresowanego i upoważnionego lekarza – SPM ZOZ, jak również zapewnia skrócenie do minimum czasu oczekiwania na uzyskanie kompletnego wyniku wraz z opisem. Krótki czas oczekiwania na opis zdjęć!

Informacja o wpływie wykonywanej działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące na zdrowie ludzi i na środowisko za 2021 rok. pdf

Podstawa Prawna: Ustawa Prawo Atomowe ( Dz.U.2019 poz. 1792 art. 32 c pkt.2)

Prowadzona działalności związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące: udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu badań rentgenodiagnostycznych.

Informuję, iż na podstawie:

-Wyników pomiarów osłon stałych pracowni rentgenowskich

-Wyników odczytów dawkomierzy indywidualnych

-Wyników regularnie przeprowadzanych testów eksploatacyjnych aparatów rentgenowskich

-Wyników audytów przeprowadzanych w jednostce

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni, ul. Floris 16, 32-700 Bochnia nie stanowi zagrożenia radiacyjnego dla zdrowia ludzi i dla środowiska. Prowadzona działalność nie prowadzi do uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska.